× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Kamil
Kamil

Klimatyzacja do pokoju

Kamil Raś • 17 lat
Brzeziny • Podkarpackie
Choroba: Przepuklina oponowo-rdzeniowa

Kamil urodził się z przepukliną krzyżowo-lędźwiową. W pierwszej dobie swojego życia przeszedł operację ratującą życie. Później konieczny był także zabieg wszczepienia zastawki do mózgu ze względu na wodogłowie.

Kamil przeszedł już w swoim życiu łącznie 17 operacji. Podczas drugiego zabiegu zakotwiczenia kręgosłupa, ponad 5 lat temu, chłopcu uszkodzono nerw i od tego czasu zupełnie stracił czucie poniżej pasa. Do tamtego momentu nastolatek cieszył się większą samodzielnością, ponieważ mógł chodzić sam na krótkie dystanse. Niestety, wszystko to zostało mu odebrane.

Kamil zmaga się z szeregiem chorób, im jest starszy tym bardziej stan jego zdrowia się pogarsza. Nastolatek cierpi z powodu uszkodzonego pęcherza, stóp końsko-szpotawych, kamieni na nerce, ale najgorsze jest to, że podczas niefortunnej operacji zakotwiczenia kręgosłupa, zarażono go gronkowcem złocistym.

W konsekwencji zakażenia bakterią i braku czucia w nogach chłopiec zmaga się teraz z raną w stopie, która od 5 lat nie chce się zagoić. Przeszedł już operację wycięcia kawałka kości, wstawiania drutów, ale rana cały czas wydaje się zainfekowana. Ponad pól roku temu lekarze stwierdzili, że stopę trzeba będzie amputować, ale rodzice walczą o Kamila, jak mogą i na razie ich syn jest poddawany ozonoterapii oraz terapii z pijawkami. Skutki leczenia powolutku idą ku dobremu, ale rodzina musi być cierpliwa.

Kamil przyjmuje wszystko ze spokojem. Jest bardzo cichutkim i grzecznym nastolatkiem. Lubi szkołę, a właściwie swoich nauczycieli, ponieważ od 3 klasy ma z nimi zajęcia indywidualnie.

Kamil marzy o klimatyzacji do pokoju. Zwłaszcza teraz, kiedy na podkarpaciu panują upały. Dom, w którym mieszka, jest drewniany, a jego malutki pokoi nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury. Nastolatkowi jest wtedy bardzo ciężko, ponieważ jego schronienie przed słońcem stanowi właściwie małą pułapkę. Zimą natomiast takie urządzenie dogrzewałoby mu pokoik, ponieważ zwykłe urządzenie na olej nie daje rady i Kamil często marznie.

2 550 zł 102% 2 500 zł
Cel osiągnięty!
Tosia Nowak
50 zł
Mark Rutka
420 zł
Anonim
90 zł
Nina
200 zł
X
50 zł
I
100 zł
Magda
100 zł
Paulina
20 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Marcin Kmiecik
100 zł
Jiri
50 zł
AGK
30 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
EGK
100 zł
Karolina Redden
50 zł
Bożena
20 zł
Anonimowy Darczyńca
40 zł
Dariusz Rutka
350 zł
Andrzej
20 zł
Urszula
50 zł
Jan Zajchowski
100 zł
Ewelina Rutka
300 zł
Sławomir Wojna
10 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Ringo
20 zł
Maciej Dolatowski
10 zł
Aleksander Wojas
20 zł
Barbara P.
20 zł
Beata Wojas
20 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę