× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Kacper
Kacper

Stelaż do łóżka

Kacper Łakomiak • 3 lata
Pabianice • Łódzkie
Choroba: Wada serca, wada genetyczna

Kacperek urodził się o czasie, w 40. tygodniu ciąży. Nikt nie przypuszczał, że chłopiec może zmagać się z chorobą, dopóki nie pojawiły się pierwsze niepokojące objawy. Nasz Podopieczny nie przybierał na wadze, jego wargi często siniały. Po wykonaniu badań okazało się, że ma wrodzoną wadę serca ASD II, a także wadę genetyczną. W 6. miesiącu życia Kacperek musiał przejść pierwszą operację.

Kacperek rozpoczął rehabilitację już w 3. miesiącu życia, jednak przez problemy zdrowotne ma duże opóźnienie psychoruchowe. Chłopiec uczęszcza na rehabilitację ruchową i basen, a także korzysta z ortez i pionizatora. Jego rodzina robi wszystko, żeby mu pomóc i dać mu szansę na postawienie w przyszłości pierwszych kroków. Wymaga to dużo pracy i wytrwałości, ponieważ Kacperek ma bardzo wzmożone napięcie mięśniowe i problemy z równowagą. Dzięki ćwiczeniom jest już w stanie raczkować, a nawet zaczyna wstawać, ale wciąż potrzebuje wsparcia w dalszym rozwoju. Nasz Podopieczny nie mówi, ale ma terapię logopedyczną, terapię ręki i wiele innych zajęć usprawniających. Niestety, u chłopca pojawiło się też podejrzenie padaczki, badanie EEG wykazało zmiany w jego mózgu, przez co musi on przyjmować leki.

Nasz Podopieczny potrzebował mebli do nowego pokoju. Dzięki wielkiemu sercu prywatnego Darczyńcy chłopiec otrzymał komodę, jednak nadal marzy o większym i wygodniejszym łóżku.

850 zł 100% 850 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
220 zł
Katarzyna
10 zł
Staniszewska Kinga
10 zł
Anonimowy Darczyńca
5 zł
Kasia Jaworska
20 zł
Marta Subczyńska
10 zł
Emila Wierzbowska-Pawlak
100 zł
Ksenia Kornacka
10 zł
Anonimowy Darczyńca
15 zł
Anonimowy Darczyńca
10 zł
Anonimowy Darczyńca
10 zł
ewa
30 zł
Krystian Jamróz
100 zł
Anonimowy Darczyńca
10 zł
Jakub Łakomiak
100 zł
Anna Bal
150 zł
Anonimowy Darczynca
20 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę