× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Olaf
Olaf

PS4

Olaf Szymik • 17 lat
Zabrze • Śląskie
Choroba: Nowotwory złośliwe nerwów obwodowych i autonomicznego układu nerwowego

Olaf od ponad pięciu lat zmaga się z chorobą nowotworową. Wszystko zaczęło się od utykania na prawą nogę i wizyty u ortopedy. Chłopcu wykonano badania, które wykazały guz w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Niedługo potem nowotwór wycięto. Niestety, po 3 miesiącach stan Olafa zaczął się pogarszać. Kontrolny rezonans wykazał kolejnego guza i konieczna była następna operacja. Po zabiegu postawiono straszliwą diagnozę – złośliwe nowotwory nerwów obwodowych i autonomicznego układu nerwowego.

Po diagnozie Olaf musiał przejść chemioterapię. Po niej stabilizacja stanu zdrowia chłopca trwała niecały rok. Po tym czasie okazało się, że guz znacznie się powiększył. Pojawiły się również inne zmiany nowotworowe.

Kolejne lata to nieustanna walka o zdrowie i życie nastolatka – przeszedł następne zabiegi, a także wiele ciężkich chemii i radioterapii. Leczenie wciąż musi być kontynuowane. Pojawiły się też przerzuty w innych częściach ciała, m.in. w płucach. Dodatkowo w wyniku jednej z operacji doszło do uszkodzenia nerwów w kręgosłupie. Olaf ma niedowład stopy, jest ona krótsza, a jej mięśnie zanikają. Z tego względu wymaga intensywnej rehabilitacji, a także wsparcia w postaci kul. W nodze nastolatka wciąż obecne są przepływy, więc ćwiczenia są walką o to, by mógł on zachować kończynę.

Olaf od września idzie do szkoły średniej informatycznej. Nastolatek interesuje się programowaniem i grami komputerowymi. Nasz Podopieczny marzy o konsoli PS4.

2 052 zł 100% 2 052 zł
Cel osiągnięty!
Undaa Anonimowy
130 zł
Undaa Anonimowy
92 zł
Anonimowy Darczyńca
100 zł
Krystyna Zapora
50 zł
Asia M
50 zł
Sklep Mięsny Tarnopolska
600 zł
Jadwiga S
50 zł
. .
20 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Kamil
10 zł
Kinga P.
20 zł
Alina
200 zł
Grażyna Matuszyńska
30 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Sylwia ♥️
20 zł
Ola i Franio 🧸
20 zł
----- -----
40 zł
Ewelina Wiśniewska
500 zł
Kuśmierska
20 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę