× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Oskar
Oskar

Tablica manipulacyjna i zabawki

Oskar Kielich • 4 lata
Czempiń • Wielkopolskie
Choroba: Mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie

Oskar urodził się jako wcześniak w 30. tygodniu ciąży. Przez niedotlenienie doszło u niego do wylewu 3. stopnia do mózgu. Skutkiem tego jest wodogłowie pokrwotoczne. Konieczny okazał się zabieg założenia zastawki komorowo-otrzewnowej, który chłopiec przeszedł w 4. miesiącu życia. Kiedy nasz podopieczny miał roczek, jego rodzice usłyszeli kolejną diagnozę: lewostronne mózgowe porażenie dziecięce.

Oskar obecnie bardzo dobrze rozwija się pod względem intelektualnym, jednak jest bardzo ograniczony ruchowo. Chłopiec sam nie stoi i nie chodzi, jedynie przy pomocy osoby dorosłej stawia pierwsze kroki. Trudności dotyczą również lewej ręki, której ruch jest bardzo ograniczony. Nasz Podopieczny wymaga stałej opieki drugiej osoby. Codziennie jest intensywnie rehabilitowany oraz jeździ na turnusy rehabilitacyjne.

Marzeniem Oskara jest tablica manipulacyjna. Dzięki niej chłopiec będzie mógł rozwinąć swoją motorykę oraz kreatywność, pobudzić swoją wyobraźnię i rozwinąć koordynację ruchową. Chłopiec ucieszyłby się także z innych zabawek – pociągu, klocków Lego i koparki.

1 200 zł 100% 1 200 zł
Cel osiągnięty!
Kasia
295 zł
J
100 zł
Marta Przynoga
30 zł
M B Zębatka ;)
500 zł
Anonimowy Darczyńca
100 zł
L K
50 zł
ola
25 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę