× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Adaś
Adaś

Wyjazd weekendowy

Adam Łostowski • 5 lat
Ogrodniki • Podlaskie
Choroba: Wada serca

Wada serca, z którą przyszło się mierzyć Adamowi, została wykryta jeszcze w okresie płodowym. Nikt nie sądził jednak, że będzie ona tak poważna. Po przyjściu chłopca na świat okazało się, że ma on hipoplazję lewego serca. Maluch został przetransportowany do specjalistycznego szpitala, gdzie w 12. dobie życia przeszedł swoją pierwszą operację. Później przebywał na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie pozostawał pod respiratorem. W tym czasie lekarze odkryli, że u Adama doszło także do zwężenia aorty. Po wstawieniu stentu nastąpiła poprawa i chłopiec w końcu mógł wrócić do domu. Niestety, na tym nie skończyły się jego problemy zdrowotne.

Podczas kontroli po 2 miesiącach od wyjścia ze szpitala okazało się, że komora serca po operacji słabo się kurczy. Konieczna była kolejna interwencja chirurgiczna, która znów przyniosła komplikacje. Podczas operacji doszło do porażenia przepony, przez co konieczny był kolejny zabieg.

Obecnie serduszko chłopca nadal nie działa prawidłowo. Nasz Podopieczny szybko się męczy i sinieje. Do niedawna lekarze twierdzili, że Adam jest za słaby na trzeci etap operacji, ale w ostatnim czasie sytuacja zmieniła się. Chłopiec każdego dnia dzielnie walczy z konsekwencjami choroby i stawia czoła kolejnym procedurom.

Marzeniem Adama jest wyjazd do hotelu, gdzie będą animacje i atrakcje dla dzieci. Chłopiec nie ma kontaktu z rówieśnikami, ponieważ nie chodzi do przedszkola. Największą frajdę sprawiają mu wyjazdy. Nasz Podopieczny byłby więc przeszczęśliwy z możliwości wycieczki z całą rodziną. Taki wyjazd pozwoliłby mu oderwać się od codziennych trudności.

  • 22.07.2022
    Michał
    Niech Bóg Ci błogosławi Adaś
3 226 zł 100% 3 200 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
1 160 zł
Michał
100 zł
Anonimowy Darczyńca
464 zł
Anonimowy Darczyńca
468 zł
Anonimowy Darczyńca
234 zł
Barbara Dziedzic
30 zł
Anonimowy Darczyńca
500 zł
Monika Szwajcowska
50 zł
Agnieszka
50 zł
B. D.
30 zł
Igor Pyrzycki :-)
20 zł
Kolega Kubuś :)
100 zł
Agnieszka
20 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę