× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Marlena z prezentami
Marlena z prezentami

Tablet dla Marlenki - rezultat

Marlena Jarczyńska • 5 lat
Lulinek • Wielkopolskie
Choroba: Zespół Dandy Walkera, wodogłowie

Marlenka urodziła się z wodogłowiem. Po 2 tygodniach od porodu dziewczynka przeszła zabieg założenia zastawki komorowo-otrzewnowej. Gdy mogłoby się wydawać, że wszystko jest już na dobrej drodze, pojawiły się kolejne przeciwności. Marlenka miała wykonany rezonans magnetyczny główki, a w jego wyniku postawiono szokującą diagnozę – zespół Dandy-Walkera. Ponadto nasza Podopieczna przeszła zapalenie opon mózgowych i miała dwukrotnie wszczepiany zbiornik Rickhama.

W wyniku choroby Marlenka zmaga się z wieloma ograniczeniami. Ze względu na hipoplazję pnia mózgu i móżdżku oraz agenezję ciała modzelowatego dziewczynka ma zaburzenia równowagi i brak koordynacji ruchowej. Dodatkowo nasza Podopieczna zmaga się z nadwzrocznością, ograniczonym polem widzenia i zaburzeniami motoryki małej. Marlenka przez cały czas uczestniczy w rehabilitacji ruchowej i wzroku, a także korzysta ze wsparcia wielu specjalistów. Dziewczynka każdego dnia dzielnie stawia czoła wyzwaniom i pracuje nad tym, by móc dalej się rozwijać.

Marlenka potrzebowała tabletu, na którym mogłaby korzystać z różnych programów i gier edukacyjnych.

Dzięki wsparciu Darczyńców wymarzony tablet jest już u naszej Podopiecznej i doskonale spełnia swoje zadania. Dzięki urządzeniu dziewczynka uczy się nowych rzeczy w miły i przyjazny sposób. Z tabletu Marlenka może korzystać także poza domem, dzięki czemu podróże czy czekanie na wizyty lekarskie nie są już nudne i monotonne.

Wśród prezentów nie zabrakło również innych zabawek, które ćwiczą małą motorykę, dając jednocześnie dużo radości. Zestaw kolorowej ciastoliny, drewniane klocki i zabawny gniotek to właśnie takie upominki. Miłą niespodzianką były pluszaki, które towarzyszą Marlence zarówno podczas zabawy jak i snu. Zmieniająca kolory lampka nocna i mięciutki kocyk również bardzo spodobały się dziewczynce i codziennie umilają jej wieczorny odpoczynek. Nasza Podopieczna otrzymała także zestaw kosmetyków do mycia i pielęgnacji oraz słodką niespodziankę.

Spełnienie marzenia Marlenki było możliwe dzięki osobom, które wsparły jej zbiórkę. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujmy również CAT LC Polska Sp z o.o. za dostarczenie prezentów do naszej Podopiecznej.

  • 05.08.2022
    Ciocia Werka
    ❤️❤️❤️❤️
1 105 zł 100% 1 100 zł
Cel osiągnięty!
Ciocia Aga
474 zł
Agata Witkowska
5 zł
Maciej Siedlecki
50 zł
Beata Wojas
20 zł
Miłosz Guźniczak
50 zł
Anonimowy Darczyńca
6 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Łukasz Piechowiak
100 zł
Paul Jarczynski
250 zł
Ada Mazurek
50 zł
Ciocia Werka
50 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę