
Ula
Zabawki stymulujące wzrok i poduszki stabilizujące
Nieprawidłowości, z którymi przyszło się zmierzyć Uli ujawniły się jeszcze w życiu płodowym.
U dziewczynki wykryto wodogłowie, jednak dalsza diagnostyka odkrywała kolejne problemy. Badanie USG wykazało u Uli wady ośrodkowego układu nerwowego – schizencefalię, a także brak ciała modzelowatego. Z tego względu rokowania, co do dalszego życia Uli nie były pomyślne. Po urodzeniu okazało się, że dziewczynka ma też ubytek kości czaszki, a po rezonansie stwierdzono kolejną nieprawidłowość – lizencefalię. Ula już na następny dzień przeszła operację, a później rozpoczęła się walka o jak najlepszy rozwój dziewczynki.
Obecnie Ula nie wodzi wzrokiem, nie siedzi, ma problemy z podniesieniem głowy, pije pokarmy płynne z butelki z pomocą drugiej osoby. Mimo stosowania leków i specjalnej diety dziewczynka zmaga się też codziennie z atakami padaczki. Ula pozostaje pod opieką hospicjum, uczestniczy w rehabilitacji i terapii logopedycznej. Wielospecjalistyczna opieka i praca nad rozwojem dziewczynki są kluczowe dla jej funkcjonowania i dalszej przyszłości.
Bardzo przydatne w codziennym życiu Uli byłyby poduszki, które pozwoliłyby ustabilizować pozycję dziewczynki podczas leżenia. Dzięki temu Ula będzie miała zapewnione komfortowe i bezpieczne ułożenie. Ponadto, dziewczynka ucieszyłaby się też z wszelkich zabawek stymulujących jej wzrok. Zabawki będą pobudzać zmysły Uli i wspierać ją w dalszym rozwoju.