× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Laura z prezentami
Laura z prezentami

Komoda i szafa - rezultat

Laura Zawada • 18 lat
Knurów • Śląskie
Choroba: Mózgowe porażenie dziecięce

Laura przyszła na świat jako zdrowe dziecko. Niestety z czasem okazało się, że dziewczynce towarzyszy wrodzona cytomegalia, która wywołała nieodwracalne uszkodzenia w organizmie. Laura zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, małogłowiem, padaczką i opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym. U Laury doszło też do uszkodzenia słuchu i dopiero po wszczepieniu implantów ślimakowych mogła rozpocząć naukę słuchania. Obecnie, Laura nie chodzi, nie mówi i wymaga stałej opieki drugiej osoby. Laura jest cały czas intensywnie rehabilitowana, uczęszcza też do szkoły specjalnej i każdego dnia stara się stawiać czoła ograniczeniom, które postawiła na jej drodze choroba.

Mimo przeciwności Laura jest bardzo uśmiechnięta i kontaktowa. Bliscy Laury urządzają jej kącik, w którym będzie mogła komfortowo i bezpiecznie spędzać czas. Pokój jest już wyposażony w specjalistyczne łóżko i meble, jednak do pełni szczęścia brakowało w nim telewizora. Dzięki prywatnemu Darczyńcy, który podarował dziewczynce wymarzony sprzęt Laura może oglądać bajki i przeżywać przygody z ukochanymi postaciami. Aby pokoik Laury spełniał jej wszystkie potrzeby, brakowało w nim jeszcze tylko komody i szafy. Pomoc darczyńców sprawiła, że ten cel również udało się zrealizować. Od teraz Laura bez problemu pomieści wszystkie swoje ubrania i rzeczy, a nowe meble pięknie komponują się z wystrojem pokoju.

Dodatkowo Laura otrzymała dwa obrazki, które ozdobią ścianę w jej wymarzonym miejscu. W paczce nie zabrakło też akcesoriów, takich jak wisiorek, bransoletka, kolczyki i breloczek z Mini, dzięki którym Laura będzie mogła poczuć się stylowo. Wśród upominków było również dużo klocków LEGO, których układanie będzie wspomagało Laurę w rozwoju motoryki małej. Paczka zawierała także pastę, szczoteczkę, chusteczki, kosmetyki NIVEA, Ziaja oraz Bell, a na osłodę niespodziankę od Kinder.

Spełnienie marzenia Laury nie byłoby możliwe bez pomocy wszystkich osób, które udostępniały i wsparły finansowo jej zbiórkę. Serdecznie dziękujemy!

Podziękowania kierujemy również do CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie prezentów do naszej Podopiecznej.

  • 13.01.2023
    Sylwia K
    Wszystkiego najlepszego królewno , twój pokoik będzie piękny ❤️
2 400 zł 100% 2 400 zł
Cel osiągnięty!
Danuta Zawada
670 zł
Agnieszka
100 zł
Angelika M.
100 zł
b b
30 zł
Klaudia
20 zł
Basia Wieczorek
50 zł
Sonia K
50 zł
Jolanta Thorburn
200 zł
Sylwia K
50 zł
Joanna Bereżnicka-Wenzel
100 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Darczyńca anonimowy
50 zł
Magda Skotniczny
500 zł
Ania
15 zł
Anonimowy Darczyńca
15 zł
Anonimowy Darczyńca
10 zł
Malia P
100 zł
Monika
20 zł
Diana K.
50 zł
Patrycja
20 zł
Adam Przybył
50 zł
Danka M.
50 zł
Ania
20 zł
Weronika Gładysz
20 zł
Angelika Zientek
20 zł
Tomasz G
20 zł
Sławek
50 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę