× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Bartuś
Bartuś

Łóżko, fotel wiszący

Bartosz Gurski • 3 lata
Nowe • Kujawsko-Pomorskie
Choroba: Wodogłowie pozapalne

Bartek przeszedł ciężkie zapalenie opon mózgowych, a także zakażenie bakterią E. coli. W konsekwencji u chłopca doszło do wodogłowia pozapalnego. Z tego względu Bartek musiał przejść operację wstawienia zastawki komorowo-otrzewnowej. Chłopiec ma też niedobór odporności, przez co często jest poddawany antybiotykoterapii. Nawracające infekcje płuc, oskrzeli i krtani ciągłe osłabiają organizm Bartka i ograniczają jego funkcjonowanie. Dodatkowo chłopiec jest w trakcie diagnozy pod kątem porażenia mózgowego. To wszystko znacznie wpłynęło na rozwój psychoruchowy Bartka. Chłopiec ma problemy z mową i komunikacją, a nieprawidłowości związane z biodrem i większy wysiłek sprawiają, że Bartek potrzebuje wsparcia w postaci wózka.

Mimo trudności chłopiec cały czas uczestniczy w rehabilitacji i wszelkich zajęciach, które wspomagają go w walce o sprawność.

Bartkowi potrzebne jest nowe łóżko dziecięce, ponieważ poprzednie jest już dla niego za małe. Dzięki temu chłopiec będzie miał zapewniony komfortowy i bezpieczny sen. Miłym dopełnieniem w pokoju Bartka będzie również wiszący fotel z oparciem. W takim fotelu chłopiec będzie mógł z przyjemnością odpocząć po ciężkim dniu.

  • 16.03.2023
    Ewelina
    Kolorowych snów 🥰
945 zł 105% 900 zł
Cel osiągnięty!
Agnieszka Rezmer
200 zł
Anna Glowala
50 zł
Milena
5 zł
PAULINA
20 zł
Dorota Jendrzejewska
200 zł
Beata
10 zł
Ewelina
20 zł
Iwona
50 zł
Anita
20 zł
Natalia Reszke
20 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Anonimowy Darczyńca
10 zł
Milena Miętka
20 zł
Honorata Meloch
20 zł
Leszek Smużyński
100 zł
IG
50 zł
Agnieszka Gliwińska
10 zł
EWELINA
20 zł
Joanna Krupke
20 zł
Natalia
50 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę