× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Alan
Alan

Laptop gamingowy i słuchawki

Alan Dominiak • 13 lat
Ząbki • Mazowieckie
Choroba: Autyzm, niepełnosprawnośc intelektualna

Alan przyszedł na świat jako wcześniak w 31. tygodniu ciąży. Przy porodzie pojawiły się komplikacje, ponieważ u mamy chłopca doszło do odklejenia się łożyska. Maluch spędził kolejne 2 miesiące na OIOM-ie walcząc o swoje zdrowie i życie.

Alan już od początku miał wdrożoną rehabilitację ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe. Z czasem neurolog zauważyła u niego zaburzenia integracji sensorycznej, więc chłopiec zaczął uczęszczać na zajęcia również pod tym kątem. Potem rodzice naszego Podopiecznego spostrzegli u swojego synka kolejne niepokojące zachowania w postaci braku nawiązywania kontaktu wzrokowego i uderzania głową. Kiedy Alan miał 3 lata, zdiagnozowano u niego autyzm.

Nasz Podopieczny uczęszcza do szkoły dla dzieci autystycznych. Mowa zaczęła się u niego pojawiać dopiero kilka lat temu, ale wciąż występują problemy z rozumieniem. Alan ma też kłopoty ze sprawnością ruchową, ponieważ chodzi na palcach, a jedna z jego stóp kieruje się na zewnątrz. Chłopiec ma również stwierdzoną niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, a szansą na to, by mógł dalej osiągać postępy jest intensywna terapia i wspomaganie rozwoju.

Alan marzy o własnym laptopie gamingowym i słuchawkach bezprzewodowych. Sprzęt posłuży chłopcu nie tylko do nauki i zdobywania nowych informacji, ale również do miło spędzonego czasu podczas słuchania muzyki czy grania. Dzięki temu Alan będzie mógł przenosić się w niesamowity świat wyzwań i przygód.

  • 17.03.2023
    Anna Groszkowska
    ❤️
600 zł 100% 600 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Pinky
10 zł
Katarzyna
20 zł
Jakub Kowalski
100 zł
Milena Sopniewska
100 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Jacek
100 zł
Łukasz Góral
100 zł
Witek
10 zł
A.
20 zł
Anna Groszkowska
50 zł
Dorota Sawicka
20 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę