× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Ignaś
Ignaś

Krzesełko do karmienia

Ignacy Paga • 3 lata
Piecki Zgon • Warmińsko-Mazurskie
Choroba: Niewydolność nerek

Chorobę Ignasia lekarze stwierdzili jeszcze przed jego narodzinami. Niestety się nie pomylili – chłopiec urodził się z niewydolnością obu nerek i nierozwiniętymi płucami skutkującymi niewydolnością oddechową. Pierwsze chwile swojego życia Ignaś spędził walcząc o życie pod respiratorem, od którego został odłączony dopiero po kilkunastu dniach.

Nasz Podopieczny od urodzenia musiał być poddawany regularnym zabiegom hemodializy. Ignaś przeszedł również epizod dializ otrzewnowych, które na szczęście po kilku tygodniach okazały się zbędne. Problemy chłopca na tym się jednak nie skończyły. W wieku zaledwie dwóch miesięcy u Ignasia zdiagnozowano perforację jelita, przez którą nasz podopieczny musiał przejść bardzo poważną operację usunięcia jelita grubego i wyłonienia stomii na jelicie cienkim. Nasz Podopieczny przeszedł również dwa udary – prawostronny i lewostronny. Od ponad roku wszyscy walczą o odzyskanie przez Ignasia utraconej przez nie sprawności.

Ignacy nie chodzi i nie siedzi, karmiony jest przede wszystkim za pomocą sondy. Właśnie dlatego największym ułatwieniem dla rodziców chłopca byłoby specjalne krzesełko z funkcją dopasowania siedziska. To dzięki niemu Ignaś zyskałby ogromne wsparcie podczas nauki siedzenia, a jego rodzice nieocenioną pomoc podczas codziennej opieki nad synkiem.

  • 18.08.2023
    Grześ Gut
    Pomyślności Ignacy
600 zł 100% 600 zł
Cel osiągnięty!
Bazydło Izabela
95 zł
Anonim
50 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Bożena
50 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
*** ***
100 zł
Aga
30 zł
Xx Xxxx
100 zł
Ewelina
20 zł
Milena X
50 zł
Grześ Gut
35 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę