× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Tymek
Tymek

Hulajnoga

Tymon Bogulski • 7 lat
Szczawin Kościelny • Mazowieckie
Choroba: Autyzm dziecięcy, padaczka

Stan zdrowia Tymona stopniowo zaczynał budzić coraz większe wątpliwości. Chłopiec nie mówił, nie reagował na własne imię i zachowywał się nieco inaczej niż swoi rówieśnicy. Wszystko to zapoczątkowało serię konsultacji i badań, które w końcu doprowadziły do specjalistycznej diagnozy. Gdy Tymon miał 2 lata i 9 miesięcy stwierdzono u niego autyzm dziecięcy.

Diagnoza stała się dla naszego Podopiecznego początkiem ciężkiej pracy i walki o jak najlepszą przyszłość. Aktualnie Tymon uczęszcza do przedszkola terapeutycznego i od kilku lat dzielnie ćwiczy na regularnych zajęciach i terapiach. Niestety chłopiec wciąż nie komunikuje się w sposób werbalny, ma wybiórczość pokarmową, a także znaczne problemy z koncentracją i radzeniem sobie z trudnymi emocjami. Wysoka wrażliwość Tymona skutkuje niekiedy także agresją i autoagresją. Dodatkowo, w 2023 roku, u naszego Podopiecznego stwierdzono padaczkę, która, dzięki farmakoterapii, na szczęście nieco się wyciszyła.

Tymon, mimo wszelkich trudności związanych z chorobą, jest pełnym energii i siły chłopcem. Nasz Podopieczny uwielbia wszelkie aktywności fizyczne i z tego właśnie powodu najbardziej na świecie marzy o nowej hulajnodze. To właśnie na niej mógłby spędzać beztroski czas na świeżym powietrzu, a także korzystać z terapeutycznego ruchu. Oprócz szansy na jeszcze większe postępy, hulajnoga stałaby się przede wszystkim źródłem wielkiej radości i niezapomnianych wspomnień.

860 zł 100% 860 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
100 zł
Anonim
100 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Marzena Bogulska
200 zł
Anonimowy Darczyńca
30 zł
Weronika Zapiec
100 zł
Damian
50 zł
Anonimowy Darczyńca
30 zł
Witold Sarzyński
200 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę