× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Jaś z prezentami
Jaś z prezentami

Elektrostymulator - rezultat

Jan Sadzikowski • 4 lata
Lublin • Lubelskie
Choroba: Padaczka lekooporna

Jaś przyszedł na świat o czasie, był zdrowym i pełnym sił dzieckiem, a jego mama pękała z dumy. Niestety wszystko zmieniło się, gdy chłopiec miał zaledwie 3 miesiące. Właśnie wtedy Jaś doświadczył poważnego ataku i trafił do szpitala, w którym to lekarze stwierdzili, że chłopcu grozi padaczka lekooporna. Mimo leczenia, przyjmowania sterydów, a nawet wlewów immunoglobulin, napady epilepsji wciąż rosły w siłę, aż w końcu stały się przykrą codziennością naszego Podopiecznego.

W wyniku nieustannych ataków u Jasia wystąpił niedowład prawej nogi, a także liczne uszkodzenia mózgu, przez które chłopiec zmaga się z opóźnieniem psychoruchowym. Obecnie nasz Podopieczny nie siedzi samodzielnie, nie chwyta i jest karmiony za pomocą PEG-a. Na domiar złego Jaś zachorował na Covid, który dwukrotnie doprowadził do paraliżu jednostronnego i długiej hospitalizacji. Nasz mały wojownik nie daje jednak za wygraną i dzielnie ćwiczy podczas regularnej rehabilitacji czy licznych turnusów. Dzięki ciężkiej pracy chłopiec powoli zaczyna nawiązywać kontakt wzrokowy, z radością uczęszcza do przedszkola i powoli uczy się życia z padaczką i stara się uzyskać jak największą samodzielność.

Mimo znaczących postępów Jaś wciąż nie je jednak samodzielnie, nie mówi i ma trudności z przełykaniem. Kilkudniowa poprawa widoczna jest jedynie dzięki, rozpoczętej niedawno, terapii elektrostymulacji buzi wykonywanej przez neurologopedę. Z tego właśnie powodu największą potrzebą Jasia był własny elektrostymulator i elektroda tekstylna, które pozwoliłyby na częstsze i bardziej efektywne zabiegi. Dzięki pomocy darczyńców o wielkich sercach środki finansowe zostały już zebrane, a nowe sprzęty z pewnością zaowocują wyczekiwanymi postępami.

Do Jasia dotarła także paczka pełna niespodzianek. Chłopiec znalazł w niej lampkę nocną oraz kilka maskotek, a jego serce od razu skradła urocza pluszowa panda. Dzięki nim pokój naszego Podopiecznego stanie się jeszcze bardziej przytulny, co pozytywnie wpłynie na jego sen, relaks i codzienne samopoczucie. Jaś otrzymał także sensorycznego gniotka, który z pewnością umili codzienną terapię, a ćwiczenia motoryki małej staną się wesołe i kolorowe. W paczce nie zabrakło również nawilżanych chusteczek oraz dużego zestawu kosmetyków NIVEA, dzięki którym codzienna higiena i pielęgnacja staną się dla Jasia czystą przyjemnością.

Spełnienie marzenia Jasia nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie darczyńców o wielkich sercach. To dzięki Wam chłopiec zyskał nadzieję na lepsze jutro. Dziękujemy!

Dziękujmy również CAT LC Polska Sp z o.o. za dostarczenie prezentów do naszego Podopiecznego.

750 zł 100% 750 zł
Cel osiągnięty!
Adam Szadkowski
450 zł
Renata Krawczyk
200 zł
Ewa Bytys
50 zł
Asia Szews
50 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę