× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Artur
Artur

Zabawka interaktywna

Artur Gapys • 7 lat
Sucha Górna • Śląskie
Choroba: Autyzm dziecięcy, padaczka

Początkowo nic nie zapowiadało trudności, z którymi przyjdzie mierzyć się Arturowi. Niestety, gdy chłopiec miał zaledwie roczek, zaczęły pojawiać się budzące niepokój zachowania, takie jak przewracanie oczkami. Na diagnozę nie trzeba było długo czekać – podczas wakacji w Anglii, Artur trafił do szpitala, w którym jednoznacznie stwierdzono u niego padaczkę. Niedługo później u naszego Podopiecznego rozpoznano również autyzm.

Z konsekwencjami choroby Artur niestety mierzy się do dziś. Chłopiec wciąż nie mówi, jest pampersowany, zmaga się nadpobudliwością, a niekiedy również z napadami agresji. Wszystko to sprawia, że Artur wciąż potrzebuje stałej pomocy i praktycznie całodobowej opieki najbliższych. Nasz Podopieczny na co dzień uczęszcza także do przedszkola integracyjnego, w którym to dzielnie pracuje i walczy o jak największe postępy. Chłopiec znajduje się pod stałą opieką szeregu specjalistów i bierze udział w regularnych terapiach, zajęciach z logopedą czy psychologiem.

Mimo, związanych z chorobą, trudności Artur jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym chłopcem. Jak każde dziecko uwielbia się bawić i właśnie dlatego marzy o interaktywnym padzie do tworzenia muzyki. To dzięki niemu mógłby nagrywać dźwięki, słuchać piosenek, a co za tym idzie poczuć się jak prawdziwy kompozytor. Sprzęt stałby się zatem źródłem bezcennej radości, ale także połączonych z zabawą ćwiczeń, które pomogłyby Arturowi rozwijać zmysły i dziecięce zainteresowania.

750 zł 100% 750 zł
Cel osiągnięty!
Artur G
164 zł
Oliwia G
100 zł
Julia G
100 zł
Daniel G
100 zł
Aneta Jeleniewska
50 zł
Smętek
30 zł
: )
5 zł
Roksana Walkowska
100 zł
Kamila Pawelska
50 zł
Anonimowy Darczyńca
1 zł
Joanna S
50 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę