× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Staś
Staś

Tablica sensoryczna

Stanisław Pękała • 3 lata
Jaksice • Kujawsko-Pomorskie
Choroba: Chłoniak limfoblastyczny

Walka z chorobą Stasia rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku. Z początku chłopiec był leczony na zapalenie oskrzeli, ale antybiotyki, inhalacje i wziewy nie przynosiły pożądanych efektów. W końcu lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu szczegółowych badań, a pogłębiona diagnostyka wykazała, że Staś ma w śródpiersiu guza.

Staś przez pewien czas przyjmował sterydy, a leczenie przynosiło oczekiwane rezultaty. Niestety, gdy wszystko miało być już dobrze, wyniki biopsji przyniosły kolejne złe wieści. Guz odrósł, a u Stasia zdiagnozowano chłoniaka limfoblastycznego T-komórkowego z zajęciem szpiku i nerek. Chłopiec jest teraz w trakcie chemioterapii, w konsekwencji której zmaga się m.in. z dużym osłabieniem, a także aftami i nadżerkami w buzi. Jakby tego było mało w trakcie leczenia wyszło na jaw, że Staś choruje także na nadciśnienie tętnicze.

Staś najbardziej na świecie potrzebuje uśmiechu i nadziei na lepsze jutro. Z tego właśnie powodu nasz Podopieczny marzy o dużej tablicy sensorycznej, która z pewnością stałaby się źródłem wielkiej radości i niekończącej się zabawy. Taka tablica byłaby również niezastąpionym wsparciem w rozwoju umiejętności motorycznych, koncentracji i zmysłów chłopca.

400 zł 100% 400 zł
Cel osiągnięty!
jeybee
400 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę