× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Tymon
Tymon

Wózek pionizujący

Tymon Spaleniak • 6 lat
Bełchatów • Łódzkie
Choroba: Ceroidolipofuscynoza neuronalna CLN7, padaczka lekooporna

Przez pierwsze trzy lata życia Tymon był całkowicie zdrowym dzieckiem. Niestety, gdy chłopiec był w wieku przedszkolnym, pojawiły się u niego problemy ze wzrokiem, jedzeniem czy pamięcią. Nasz Podopieczny zaczął także stronić od rówieśników, często się potykać i przewracać, co natychmiastowo zaalarmowało jego najbliższych. W poszukiwaniu odpowiedzi Tymon zjechał Polskę wzdłuż i wszerz, odwiedził niezliczoną ilość szpitali, poradni i lekarzy, a także przeszedł wiele rozmaitych badań.

W końcu, po wykonaniu badań genetycznych WES TRIO, okazało się, że chłopiec zmaga się z ceroidolipofuscynozą neuronalną CLN7, zwaną także chorobą Battena. To właśnie ona odebrała Tymkowi mowę, wzrok, a także umiejętność chodzenia i jedzenia, przez co konieczne było założenie PEG-a. Nasz Podopieczny zmaga się również z padaczką lekooporną, wykrzywiającymi się kończynami oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Na co dzień Tymon pozostaje pod stałą opieką specjalistów, każdego dnia przyjmuje garści leków, a także uczęszcza do przedszkola specjalnego.

Jedyną szansą na utrzymanie Tymona w dobrej formie jest zakup specjalistycznego wózka z funkcją pionizacji. Nowy, dostosowany do potrzeb chłopca, sprzęt wspomoże pracę jego organizmu, spowolni postępowanie choroby, a przede wszystkim poprawi jakość jego życia. Tylko dzięki niemu Tymek pokona część codziennych ograniczeń, a co za tym idzie zyska nadzieję i motywację do dalszej walki.

11 750 zł 100% 11 750 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
11 720 zł
Beata Wojas
30 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę