
Leon
Leczenie
Leon przyszedł na świat w 36. tygodniu ciąży z uwagi na hipotrofię i zagrożenie zamartwicą. Masa urodzeniowa chłopca była skrajnie niska, a problemy z ssaniem i połykaniem tylko ten problem pogłębiały. Nieco później stało się jasne, że nasz mały Podopieczny mierzy się także z opóźnieniem psychoruchowym, w związku z którym bardzo szybko wdrożono intensywną rehabilitację oraz liczne zajęcia wspierające jego rozwój poznawczy i intelektualny.
Na przestrzeni czasu, badania wykazywały coraz więcej problemów, z którymi przyszło zmierzyć się Leosiowi. U chłopca zdiagnozowano bowiem podśluzówkowy rozszczep podniebienia, autyzm wczesnodziecięcy, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, a także całościowe zaburzenia rozwojowe na tle defektu genu CUL3. Wszystko to sprawia, że nasz Podopieczny do dziś nie mówi, a jego rodzice każdego dnia walczą, aby ich synek mógł zacząć komunikować się ze światem. Leoś nie zdaje sobie także sprawy z zagrożeń i jest niesamodzielny, w związku z czym potrzebuje stałej opieki i pomocy ze strony najbliższych.
Aktualnie chłopiec uczęszcza do Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, w którym realizuje szereg zajęć, organizowanych dla niego w ramach kształcenia specjalnego. Nasz Podopieczny każdego dnia przyjmuje też leki wyciszające, przeciwalergiczne, przeciwastmatyczne oraz neuroleptyczne, które wspierają go w codziennym funkcjonowaniu. Nad zdrowiem i jak najlepszym funkcjonowaniem Leosia czuwa szereg specjalistów i lekarzy - neurolog, chirurg, alergolog, immunolog, psychiatra oraz nefrolog.
Nasz mały Wojownik mierzy się z wieloma trudnościami, a jedyną szansą na ich pokonanie jest dalsze leczenie i praca pod okiem profesjonalistów. Wszystko to rodzi jednak ogromne koszty, a wsparcie finansowe jest niezbędne, aby jego marzenia o zdrowiu w końcu stały się rzeczywistością. Tylko dzięki temu Leoś będzie w stanie pokonać swoje ograniczenia, wypowiedzieć pierwsze słowa i lepiej poznawać, otaczający go, świat.