× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Igor z prezentem
Igor z prezentem

Fotel KOKON - rezultat

Igor Berhard • 10 lat
Kobyłka • Mazowieckie
Choroba: Autyzm, niepełnosprawnośc intelektualna

U Igorka w listopadzie 2018 roku zdiagnozowano autyzm atypowy. U chłopca stwierdzono także niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim i zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowo nasz Podopieczny ma trudności ruchowe przejawiające się obniżonym napięciem mięśniowym, problemami z koordynacją oraz płynnością i precyzją ruchów. Zmaga się również z zaburzeniami integracji sensorycznej i dużą wybiórczością pokarmową. Igor jest diagnozowany i leczony w poradni genetycznej pod kątem łamliwego chromosomu X . Istnieje także podejrzenie, że chłopiec może chorować na martwice jałową kości. Według najnowszych badań w Poradni Genetycznej Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, u Igorka stwierdzono patogenny wariant w genie SYNGAP1 i rozpoznano zespół MRD5 – Encefalopatia epileptyczna i rozwojowa związana z SYNGAP1 G40.4

Igorek potrzebuje stałej opieki, uczęszcza do przedszkola Integracyjnego, ale spędza w nim tylko 4-5 godzin dziennie. Z powodu słabej odporności ma jednak dużo nieobecności, co utrudnia mu budowanie relacji z innymi dziećmi.

Dużą część swojego czasu chłopiec spędza na zajęciach usprawniających. Kilka razy do roku wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, które generują dodatkowe wydatki. Poza systematyczną rehabilitacją Igor wymaga specjalistycznego zaopatrzenia w postaci butów ortopedycznych z wkładką supinującą, ortez, maty sensorycznej, wałków i piłek do ćwiczeń w domu.

Mimo swoich chorób Igorek jest dzieckiem wesołym, pogodnym i chętnie ćwiczącym z rehabilitantami. Chłopiec marzył o konsoli do gier i niedawno ją otrzymał. Jego kolejnym największym marzeniem był fotel typu KOKON. Nasz Podopieczny od zawsze uwielbiał się huśtać i jak nic innego potrzebował własnego miejsca, w którym byłby w stanie odpocząć i się wyciszyć. Po raz kolejny, dzięki nieocenionemu wsparciu darczyńców, marzenie Igora stało się rzeczywistością i już dziś chłopiec może bez ograniczeń relaksować się w dostosowanej do swojej potrzeb huśtawce.

Oprócz fotela Igor otrzymał także paczkę pełną niespodzianek. Wielką radość sprawiło mu wielkie pudełko po brzegi wypełnione uwielbianymi przez chłopca klockami LEGO Duplo. Dzięki nim Igor będzie w stanie budować co tylko zapragnie, a przede wszystkim usprawniać i stymulować swoje ciało. Dodatkowo w paczce znalazła się duża podkładka na biurko, dzięki której nauka czy wszelkiego rodzaju ćwiczenia staną się dużo bardziej komfortowe. Jakby tego było mało Igor otrzymał zestaw kosmetyków NIVEA i Ziaja oraz zestaw chusteczek, które z pewnością umilą chłopcu codzienną higienę i pielęgnację.

900 zł 100% 900 zł
Cel osiągnięty!
Jolanta Kostromska
352 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Anonimowy Darczyńca
30 zł
Monika Kosowska
20 zł
Marzena Syta
50 zł
Łuki Em
50 zł
Magda
50 zł
Damian Berhard
8 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Helena
300 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę