× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Patryk
Patryk
Patryk z upominkami

Rower crossowy dla Patryka - rezultat

Patryk Jakubczak • 20 lat
Hetmanów • Wielkopolskie
Choroba: Mukowiscydoza

Nic nie wskazywało na to, że Patryk urodził się chory. Jako noworodek dostał 10 punktów w skali Apgar i rozwijał się normalnie. Jedyną zmorą z jaką zmagał się od małego, był stale zatkany nos. Lekarz rodzinny podejrzewał alergie. Patryk dostawał różnego rodzaju leki łącznie ze sterydami, ale nic nie pomagało. Ponadto przynajmniej raz w miesiącu chłopiec przechodził ciężkie infekcje.

Po setkach wizyt u lekarzy udało się otrzymać skierowanie do alergologa. W tym czasie pojawiły się też kolejne symptomy choroby. W nosie Patryka zaczęły rosnąć polipy, co bardzo zaniepokoiło lekarza specjalistę. W poradni okazało się, że jest to niezwykle rzadkie zjawisko u dzieci i Patryk otrzymał skierowania na dalsze badania.

Ostatecznie, kiedy chłopiec miał 8 lat, potwierdziła się najgorsza diagnoza - mukowiscydoza. Jego rodzice byli załamani. Mama, która nie wiedziała zbyt wiele o tej śmiertelnej chorobie, była w szoku. Jej świat rozsypał się na kawałki.

Patryk od momentu diagnozy jest objęty specjalistyczną opieką, zażywa mnóstwo lekarstw, codziennie jest rehabilitowany, a dwa razy dziennie przechodzi serię inhalacji. Dotychczas najbardziej uciążliwym i bolesnym symptomem choroby są powracające polipy. Przez nie Partykowi zmienia się głos, cały czas ma katar, a w dodatku odczuwa silne bóle głowy. Za każdym razem potrzebne jest wtedy przeprowadzenie operacji w pełnym znieczuleniu. Po zabiegu nastolatek może cieszyć się swobodą oddychania przez bardzo krótki czas. Często, w zaledwie miesiąc po operacji, polipy wracają, a Patryk musi przejść cały proces leczenia kolejny raz.

Patryk jest niezwykle obowiązkowym nastolatkiem. Pilnie się uczy, zawsze kończył klasy ze świadectwami z paskiem.

Regularne i intensywne uprawianie sportu jest bardzo ważne w przypadku osób chorujących na mukowiscydozę. Nasz Podopieczny ma tego świadomość, dlatego jego największym marzeniem był rower crossowy.

Wokół miejsca zamieszkania Patryka nie brakuje pięknych terenów. Teraz nastolatek może je podziwiać z perspektywy wymarzonych dwóch kółek. Przejażdżki na upragnionym rowerze sprawiają chłopcy ogromną przyjemność, a dodatkowo wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na jego stan zdrowia. Do pojazdu dołączony było dodatkowe wyposażenie, m.in. licznik, który pozwala Patrykowi śledzić liczbę przejechanych kilometrów i motywuje do podejmowania nowych wyzwań. Nastolatek otrzymał także paczkę z dodatkowymi upominkami, wśród których znalazły się kosmetyki, słodycze oraz plecak w formie płóciennego worka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę Patryka. To dzięki Państwa zaangażowaniu jego fantazja stała się rzeczywistością.

Dziękujemy również CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie paczki z upominkami do naszego Podopiecznego.

  • 01.03.2022
    Anonimowy Darczyńca
    Ciesz się chwilą:)
  • 08.05.2021
    Anonimowy Darczyńca
    trzymaj się B)))
4 030 zł 100% 4 000 zł
Cel osiągnięty!
Pomaganie przez subskrybowanie (14 x 5 zł)
70 zł
Joanna Mania
40 zł
Pomaganie przez subskrybowanie (12 x 5 zł)
60 zł
Daszsię Przyjechać
300 zł
Anonimowy Darczyńca
300 zł
Anonimowy Darczyńca
300 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Marcin K
150 zł
Anonimowy Darczyńca
1 888 zł
magda luty
50 zł
Justyna
20 zł
Patryk
1 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Lusia
100 zł
Krzysztof
300 zł
Olo
10 zł
Sebastian Ciesliński
100 zł
Ania
50 zł
Anonimowy Darczyńca
5 zł
Koleżanka
20 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Anonimowy Darczyńca
5 zł
Anonimowy Darczyńca
40 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Anonimowy Darczyńca
1 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę