× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Konrad
Konrad
Konrad2

Klawiatura dla Konrada - rezultat

Konrad Kamiński • 12 lat
Poznań • Wielkopolskie
Choroba: Dystrofia mięśniowa Duchenne'a

Choroba ujawniła się u Konrada, kiedy miał 4 latka. Od tego czasu zaczął się długi proces poszukiwania diagnozy. Przez długi czas lekarze nie wiedzieli, co mu dolega. Był diagnozowany pod kątem wielu innych chorób, aż w końcu mama usłyszała: dystrofia mięśniowa Duchenne’a. Jest to choroba genetycznie uwarunkowana i nieuleczalna. Ponadto chłopiec zmaga się z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, ma problemy z sercem, otyłością po sterydoterapii, walczy ze złamaniami kręgów kręgosłupa. Od dwóch lat porusza się na wózku. Mama jest szczęśliwa, że na obecną chwilę jego układ oddechowy jeszcze jest na tyle silny, że chłopiec może samodzielnie oddychać. Jednak dystrofia mięśniowa to choroba na którą nie ma lekarstwa i która pomimo rehabilitacji cały czas postępuje. Pomimo wielu codziennych trudności Konrad to bardzo pozytywnie nastawiony do życia i uśmiechnięty chłopak.

Konrad bardzo lubi przebywać w wirtualnym świecie. Tam nie obowiązują go ograniczenia fizyczne - może biegać, nawiązywać nowe znajomości i świetnie się bawić. Marzeniem nastolatka była bezprzewodowa klawiatura przystosowana do jego potrzeb.

Od niedawna korzystanie z komputera stało się dla Konrada jeszcze łatwiejsze. Dzięki wymarzonej klawiaturze z dużymi, kontrastowymi klawiszami chłopiec może bez przeszkód korzystać z możliwości, jakie daje Internet. To daje mu dużo radości i pozwala mu poznawać świat. Nastolatek otrzymał także kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry, dzięki którym codzienne kąpiele stały się przyjemniejsze.

Spełnienie marzenia Konrada było możliwe dzięki Darczyńcom, którzy wsparli jego zbiórkę. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie upominków do naszego Podopiecznego.

  • 02.12.2021
    Iwona Kryślak
    Powodzenia ????
700 zł 100% 700 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
400 zł
Anonimowy Darczyńca
100 zł
Anonimowy Darczyńca
100 zł
lesz
20 zł
Kika
50 zł
Anonimowy Darczyńca
10 zł
Iwona Kryślak
20 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę