× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Rafał
Rafał

Konsola PlayStation 4 z grami dla Rafała - rezultat

Rafał Bojar • 19 lat
Golub-Dobrzyń • Kujawsko-Pomorskie
Choroba: Zespół łamliwego chromosomu X, padaczka lekooporna

Rafał od początku rozwijał się wolniej niż jego rówieśnicy. Zaczął siadać w wieku 10 miesięcy, pierwsze kroczki postawił, gdy miał 1,5 roku. Początkowo lekarze uspokajali, że chłopcy czasem „tak mają”, że z pewnością nadgoni. Niestety. Diagnozę postawiono, gdy Rafał miał 4 latka. Nastolatek zmaga się z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym. Do 10 roku życia mówił tylko pojedyncze słowa. Dziś nie pisze i nie czyta, wymaga pomocy przy najprostszych czynnościach dnia codziennego.

Rafał jest wesołym, pogodnym nastolatkiem. Bardzo lubi swoje zajęcia w szkole specjalnej, zwłaszcza hipoterapię. W wolnym czasie jeszcze do niedawna uwielbiał grać na konsoli. W wirtualnym świecie czuł się wyśmienicie. Był szybki, zdarzało mu się nawet wygrywać. Niestety, stara, wysłużona konsola odmówiła posłuszeństwa. Od tego czasu nastolatek nie przestawał marzyć o PlayStation 4 i nowych grach.

Fantazja Rafała niedawno stała się rzeczywistością i nasz Podopieczny może cieszyć się swoją wymarzoną konsolą. Wolny czas wypełniają mu więc emocjonujące wyścigi i rozgrywki piłkarskie, w których może ćwiczyć swój refleks i cieszyć się z sukcesów. To nie tylko sprawia mu mnóstwo radości, ale też wpływa pozytywnie na samoocenę. Wiemy, że nastolatek jest fanem Roberta Lewandowskiego, więc wśród prezentów znalazła się także piłka nożna, dzięki której Rafała może rozwijać swoje umiejętności gry również w realu. Nie zapomnieliśmy także o szeregu innych upominków – zeszytach, artykułach szkolnych i słodyczach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które udostępniły lub wsparły finansowo zbiórkę na realizację marzenia Rafała.

Dziękujemy również CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie paczki z prezentami do naszego Podopiecznego.

2 500 zł 100% 2 500 zł
Cel osiągnięty!
Piotrek Miler
2 294 zł
Sandra
5 zł
Basia
50 zł
Asia
50 zł
Oskar
50 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Anonimowy Darczyńca
10 zł
Julia
10 zł
Sandra Bojar
10 zł
Agata Janowska
1 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę