× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Kacperek
Kacperek

Fotel KOKON

Kacper Świstak • 6 lat
Skrzyszów • Podkarpackie
Choroba: Zespół Waardenburga i Zespół Bainbridge’a-Ropers’a

Kacper urodził się jako wcześniak w 34. tygodniu ciąży. Chłopiec miał pewne cechy dysmorficzne, przez które pojawiło się podejrzenie, że może borykać się z chorobą. Rozwijał się też inaczej niż reszta dzieci, a kiedy miał 4 lata podstawiono diagnozę, że jest to Zespół Waardenburga i Zespół Bainbridge’a-Ropers’a. Z tego powodu chłopiec jest niepełnosprawny umysłowo w stopniu znacznym, a jego rozwój ruchowy jest opóźniony w stosunku do rówieśników.

Kacper nie jest w stanie mówić, na otoczenie reaguje głównie krzykiem i piskiem. Jest pod opieką logopedy i walczy o to, by móc nawiązać kontakt z innymi. Chłopiec boryka się również z obniżonym napięciem mięśniowym i stereotypią ruchową. Uczęszcza do przedszkola specjalnego, gdzie codziennie uczestniczy w zajęciach. Systematyczna terapia jest jednym sposobem na to, żeby mógł postawić kolejne kroki w swoim rozwoju. Obecnie nasz Podopieczny potrzebuje całodobowej opieki i wsparcia ze strony bliskich.

Kacper bardzo lubi muzykę. Jego marzeniem jest fotel ogrodowy KOKON, w którym mógłby się huśtać, wypoczywać i nabierać sił do codziennych wyzwań.

1 050 zł 95% 1 100 zł
Zbiórka zakończona.
Agnieszka Mazur
54 zł
Pomaganie za subskrybowanie (40 x 5 zł)
200 zł
Monika Tuzimek
30 zł
Pomaganie za subskrybowanie (25 x 5 zł)
125 zł
Lukasz Antonczak
200 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Anonimowy Darczyńca
1 zł
Dorota
100 zł
Joanna Antonczak
90 zł
ŁukaszAntończak Antończak
200 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę