× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Józek
Józek

Wyjazd nad morze

Józef Pukacz • 5 lat
Terespotockie • Wielkopolskie
Choroba: Afazja psychoruchowa

Początek życia Józka był bardzo trudny. Chłopiec już w pierwszych chwilach musiał być reanimowany. To był ciężki moment dla jego mamy, która bała się, że utraci swojego synka. Maluch przechodził liczne badania, ale przyczyny jego dolegliwości wciąż były nieznane.

Józek późno nauczył się chodzić, ale problemy sprawiało mu przede wszystkim mówienie. W końcu, kiedy miał 2 lata, zdiagnozowano u niego opóźniony rozwój mowy i afazję psychoruchową. Józek cały czas jest w trakcie terapii logopedycznej, dzięki czemu zaczyna się komunikować, ale wciąż wymaga to dużo pracy i wysiłku. Nasz Podopieczny ma także obniżone napięcie mięśniowe i zaburzenia równowagi, przez co potrzebuje zajęć z integracji sensorycznej. Aktualnie jest w trakcie diagnozy z powodu napadów złości, które się u niego pojawiają. Chłopiec potrzebuje stałej rehabilitacji, która daje mu szansę na jak najlepszy rozwój i przyszłość.

Józek jest bardzo żywym dzieckiem. Interesuje się piłką nożną. Jego marzeniem był samochód na akumulator i niedawno to marzenie się spełniło.

Józek ma jednak jeszcze jedną fantazję. Chciałaby pojechać nad morze ze swoją mamą. Spacery po plaży, budowanie zamków z piasku czy uciekanie przed falami - to byłoby dl chłopca cudowne doświadczenie, które dałoby mu mnóstwo radości pozwoliło odpocząć od codziennych trudności

760 zł 100% 760 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
100 zł
Mikołaj Broniecki
300 zł
Norbert
100 zł
Ewa
50 zł
Karolina
50 zł
Magda
20 zł
Paweł Bocheński
100 zł
Kornel
10 zł
Justyna
20 zł
Magda
10 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę