× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Nadia na nowym leżaku
Nadia na nowym leżaku

Leżak ogrodowy z poduszką dla Nadii - rezultat

Nadia Nowak • 13 lat
Rozstrzały • Kujawsko-Pomorskie
Choroba: Choroba Niemanna Picka, padaczka lekooporna

Gdy Nadia przyszła na świat, nikt nie spodziewał się, że może mieć nieuleczalną chorobę genetyczną. Dziewczynka rozwijała się prawidłowo do czasu, aż zaczęła mieć problemy z brzuszkiem, które zaniepokoiły jej mamę. Po wielu badaniach padła diagnoza – choroba Niemanna Picka typu C. Jest to genetyczne schorzenie, które przyczynia się do zaburzeń w metabolizmie tłuszczów np. cholesterolu, który odkłada się w narządach wewnętrznych, powodując ich nieodwracalne uszkodzenie. Choroba ta jest nieuleczalna, a każdy dzień jest walką o to, by Nadia mogła dalej żyć.

Nasza Podopieczna przechodziła wszystkie etapy towarzyszące tej chorobie – utrata apetytu, problemy z połykaniem, oddychaniem, pojawiły się również liczne infekcje, które zagrażają życiu dziewczynki. Nadia przestała chodzić, mówić i jeść 3 lata temu. Jest karmiona przez PEGa. Pomimo braku mowy dziewczynka rozumie, co się dzieje wokół niej, rodzina widzi to w jej oczach i uśmiechu. Czasem uda się jej wypowiedzieć pojedyncze słowo adekwatne do sytuacji. Dziewczynka ma również skoliozę, która sprawia jej ogromny ból. Mimo wszystko dzielnie znosi rehabilitację. Nastolatka ma też zdiagnozowaną padaczkę, leki zmniejszają ilość napadów, ale i tak pojawiają się one codziennie.

Nadia nie jest w stanie powiedzieć, o czym marzy. Jej rodzice wiedzą jednak, że dziewczynka bardzo lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i chcąc poprawić nastrój swojego dziecka pragnęli podarować jej wygodny leżak ogrodowy.

Marzenie to udało się właśnie zrealizować. Dzięki niezawodnym Darczyńcom Nadia może relaksować się na komfortowej dwuosobowej leżance. Regulowany daszek chroni przed słońcem naszą Podopieczną i pozwala na pełen relaks w przydomowym ogródku. W trosce o kręgosłup dziewczynki do prezentu została dołączona wygodna poduszka, która potrafi doskonale dopasować się do ciała Nadii. Dodatkowym upominkiem był zestaw kosmetyków do mycia i pielęgnacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo lub udostępnili zbiórkę Nadii.

Serdecznie dziękujemy również CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie dodatkowych upominków do naszej Podopiecznej.

910 zł 121% 750 zł
Cel osiągnięty!
Ania Pierzgalska
20 zł
Joanna Strużyńska
20 zł
Mariusz Opatrzyk
100 zł
Angelika Kubiak
50 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Pomaganie przez subskrybowanie (28 x 5 zł)
140 zł
Dorota
20 zł
Agata
30 zł
Anonimowy Darczyńca
50 zł
Sylwek
20 zł
Marcin Walerych
20 zł
Zespół Apteki Magda Tońska-Przybysz
200 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Ilona
150 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę