× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Jaś z prezentami
Jaś z prezentami
Jaś podczas rehabilitacji

Drabinka rehabilitacyjna dla Jasia - rezultat

Jan Brzózka • 4 lata
Nowa Sól • Lubuskie
Choroba: Zespół Downa

Jaś był bardzo wyczekiwanym dzieckiem. Rodzice chłopca byli przeszczęśliwi, że na świecie pojawi się ich synek. Wszystko przebiegało bez komplikacji, aż do 12. tygodnia ciąży. Wtedy też lekarz poinformował o podejrzeniu Zespołu Downa u Jasia. Po wykonaniu amniopunkcji diagnoza potwierdziła się. Wiadomość ta była dla wszystkich trudna, ale zmobilizowała też do działania i przystosowania się do nowej sytuacji. Chłopiec urodził się przedwcześnie, bo w 36. tygodniu ciąży. Jego życie było zagrożone, ale lekarzom udało się go uratować. Rodzice chłopca byli przygotowani na to, że ich synek będzie potrzebował znacznie więcej czasu niż inne dzieci, żeby móc opanować kolejne etapy rozwoju.

Jaś był rehabilitowany praktycznie od samego początku. Dzięki intensywnym ćwiczeniom i turnusom robi duże postępy. Pomimo problemów z napięciem mięśniowym i koordynacją ruchową chłopiec jest w stanie chodzić przy wsparciu ortez. Nasz Podopieczny na ten moment wypowiada pojedyncze słowa, ale podczas terapii logopedycznej pracuje nad tym, żeby rozwinąć swoją komunikację i dogonić rówieśników. Jaś ma też wrodzoną wadę serca, przez którą w jego serduszku jest dziura, która będzie wymagała interwencji chirurgicznej. Każdy dzień jest dla naszego Podopiecznego walką o lepsze jutro. Dzięki ogromnemu wsparciu ze strony rodziców i specjalistów chłopiec ma szansę na jak największą samodzielność.

Jaś uwielbia wszelkie zabawki, chciałby m.in. mieć własne auto na akumulator. Potrzebuje jednak także systematycznej rehabilitacji oraz sprzętu do niej.

Od niedawna codzienne ćwiczenia w domu stały się dla chłopca dużo łatwiejsze. Dzięki drabince rehabilitacyjnej Jaś może wzmacniać swoje mięśnie bez wychodzenia z pokoju, co daje mu szansę na większe postępy. Oczywiście nie zapomnieliśmy także o zabawkach, które pozwalają naszemu Podopiecznemu odpocząć po ciężkiej pracy. Jaś bardzo lubi drewniane klocki, dlatego ich zestawy stanowiły idealny prezent dla chłopca. Może z nich tworzyć konstrukcje, rozwijając swoją wyobraźnię i motorykę małą. Wśród upominków znalazły się także kosmetyki dla dzieci, książka oraz kolorowy zestaw od Piccolo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę Jasia. To dzięki Państwa zaangażowaniu jego fantazja stała się rzeczywistością.

Dziękujemy również CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie paczki z upominkami do naszego Podopiecznego.

  • 12.01.2022
    Aneta M.
    Super z Ciebie chłopaczek ????????
1 380 zł 100% 1 380 zł
Cel osiągnięty!
Aneta M.
20 zł
Adam
50 zł
- -
20 zł
Marlena Stolarz
20 zł
Łukasz Sch
10 zł
Monika
50 zł
Marta
10 zł
Anonimowo
10 zł
Julia Z Malinek
20 zł
Gosia i Marcin
50 zł
Anonimowy Darczyńca
15 zł
Anonimowy Darczyńca
30 zł
Izabela
25 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
Anonimowy Darczyńca
1 000 zł
Anonimowy Darczyńca
20 zł
E
10 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę