× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Emilka
Emilka

Zestaw do karaoke i mata muzyczna

Emilia Pajor • 4 lata
Nowy Sącz • Małopolskie
Choroba: Zespół Downa

Emilka urodziła się jak wcześniak w 32. tygodniu ciąży. O tym, że dziewczynka ma zespół Downa, rodzina dowiedziała się dopiero w pierwszej dobie jej życia. Niedługo potem u naszej Podopiecznej pojawiły się problemy z oddychaniem, przez co musiała zostać podłączona do aparatury i być karmiona dożylnie. Po kilku tygodniach mogła wrócić do domu, gdzie czekała ją dalsza walka o swoją przyszłość.

Emilka już od pierwszego miesiąca życia była pod opieką fizjoterapeuty i neurologopedy, a także intensywnie ćwiczyła. Dziewczynka zmagała się z osłabionym napięciem mięśniowym, ale dzięki wytrwałości w rehabilitacji poczyniła duże postępy. Rozwój psychoruchowy Emilki jest opóźniony, pierwsze kroki postawiła dopiero około 2. roku życia. Na ten moment nie jest w stanie mówić i bardziej skupia się na pokazywaniu, ale dzięki terapii logopedycznej ma szansę na polepszenie swojej komunikacji. Nasza Podopieczna cały czas pozostaje pod obserwacją wielu specjalistów m.in. okulisty, endokrynologa czy neurologa, a każdy dzień jest dla niej dążeniem do osiągania coraz lepszych efektów terapii.

Emilka jest bardzo muzykalnym dzieckiem, uwielbia taniec i śpiew. Jej marzeniem jest zestaw do karaoke, a także mata muzyczna, co pozwoliłoby jej na realizowanie się w swoich pasjach i przyjemne spędzanie czasu.

1 350 zł 100% 1 350 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
540 zł
Anonimowy Darczyńca
300 zł
Anonimowy Darczyńca
500 zł
Anonimowy Darczyńca
10 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę