× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Weronika
Weronika

Rowerek rehabilitacyjny i zabawki dla Weroniki - rezultat

Weronika Zielińska • 11 lat
Bydgoszcz • Kujawsko-Pomorskie
Choroba: Jałowa martwica pięty

U Weroniki wykryto jałowa martwicę pięty, gdy dziewczynka miała 18 miesięcy. Jest to schorzenie spowodowane niedokrwieniem tętniczym dotyczącym tylnej części pięty. Nasza Podopieczna od pierwszych miesięcy życia musiała mieć wdrożoną intensywną rehabilitację. Schorzenie znacznie wpłynęło na rozwój psychoruchowy Weroniki. Początkowo tylko się czołgała, a chodzić zaczęła dopiero po 2. roku życia. W międzyczasie do listy jej schorzeń doszła też skolioza kręgosłupa.

Jałowa martwica pięty sprawia dziewczynce stały ból, który nie opuszcza jej na krok. Weronika porusza się o kulach i wymaga specjalnych wkładek ortopedycznych, a dopasowanie odpowiednich butów stanowi niemały problem. Dziewczynka potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach i każdego dnia walczy o jak największą sprawność i życie bez bólu.

Weronika potrzebowała rowerka rehabilitacyjnego do wzmacniania mięśni nóg. Dziewczynka marzyła też o zestawach klocków LEGO i lalce LOL.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy spełniają się najskrytsze fantazje. Przekonała się o tym również Weronika, do której domu nasze elfy dostarczyły paczki z prezentami. Dziewczynka otrzymała przede wszystkim swój upragniony rowerek rehabilitacyjny. Dzięki niemu może systematycznie ćwiczyć w domu, co daje jej szansę na szybsze postępy. Po ciężkiej pracy bardzo ważny jest odpoczynek i zabawa, dlatego św. Mikołaj nie zapomniał również o innych upominkach. Wśród nich znalazły się różne zestawy klocków Lego, dzięki którym nasza Podopieczna może rozwijać swoją wyobraźnię. Szeroki uśmiech na twarzy Weroniki wywoła także wymarzona lalka LOL oraz pozostałe prezenty – pluszowy miś, słodycze oraz książka z ciekawostkami o świecie. Niespodzianka sprawiła, że dziewczynka poczuła prawdziwie bożonarodzeniową radość i przekonała się, że warto marzyć.

Z całego serca dziękujemy Darczyńcom, dzięki którym fantazja Weroniki stała się rzeczywistością.

  • 19.10.2021
    Jadwiga Rydzynska
    Animowa osoba
1 650 zł 100% 1 650 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
1 630 zł
Jadwiga Rydzynska
20 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę