× Zbiórka zakończona. Ten cel już został osiągnięty, ale możesz wesprzeć inne dziecko!
Bartek
Bartek
Bartek z książkami

Urządzenie do komunikacji alternatywnej dla Bartka - rezultat

Bartosz Tomaszewski • 18 lat
Płozy • Warmińsko-Mazurskie
Choroba: Mózgowe porażenie dziecięce

Bartek jest wcześniakiem urodzonym w 31. tygodniu ciąży. W 8. dobie życia u chłopca wystąpiła posocznica, która doprowadziła do zatrzymania akcji serca i niedotlenienia. Mimo, że naszemu Podopiecznemu udało się wygrać walkę o życie, to do dziś zmaga się z powikłaniami. Bartek ma stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Niemal od razu została wprowadzona intensywna rehabilitacja, jednak nastolatek nadal nie jest w stanie samodzielnie siedzieć i korzysta z wózka. Chłopiec przeszedł też osteotomię obydwu bioder i wciąż wymaga systematycznych ćwiczeń. Bartek nie porozumiewa się w sposób werbalny, dlatego też nawiązuje kontakt z otoczeniem za pomocą piktogramów. Pojawiły się u niego także napady padaczkowe, które wymagają dalszej diagnostyki i na które przyjmuje leki. Nasz Podopieczny już zawsze będzie potrzebował wsparcia drugiego człowieka, jednak za pomocą rehabilitacji każdego dnia walczy o możliwie największą sprawność.

Bartek potrzebował urządzenia do komunikacji alternatywnej, żeby móc łatwiej porozumiewać się z otoczeniem.

Od niedawna nasz Podopieczny korzysta z wymarzonego urządzenia. Dzięki niemu może wyrażać swoje potrzeby i myśli w dużo prostszy sposób. To poprawia jego poczucie sprawczości i pozytywnie wpływa na rozwój, a otoczeniu pozwala lepiej zrozumieć jego zachowanie. Oczywiście nauka obsługi nowego sprzętu bywa na początku rudna, ale nastolatek powoli nabiera w tym wprawy.

Bartek jest wielkim fanem polskiego rapu. Dlatego ogromną radość sprawiły mu książki z autografem autora, które zawierają wywiady z artystami polskiej sceny hiphopowej. To była dla nastolatka ogromna i wspaniała niespodzianka, która pozwoliła mu dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o swoich idolach.

Spełnienie marzenia Bartka było możliwe dzięki zaangażowaniu Darczyńców, którzy wsparli jego zbiórkę. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie paczki z prezentami do naszego Podopiecznego.

3 600 zł 100% 3 600 zł
Cel osiągnięty!
Anonimowy Darczyńca
3 250 zł
Jagoda
150 zł
Wszystkiego najlepszego Prezesie GiT
200 zł

Wesprzyj udostępniając zbiórkę